Co s sebou:

Na skautskou schůzku, nebo výpravu je potřeba vyrazit s tím správným vybavením. Věci, které jsou obvykle na akce a setkání potřeba, najdete níže. Ale pozor! Může se občas stát, že si děti s sebou budou muset vzít něco navíc. Vedoucí seznam dalších potřeb dají vědět předem, nebo to bude uvedeno v pozvánce na danou výpravu/tábor.

Na schůzky

• Uzlovačka
  • KPZ
  • Oblečení vhodné na venkovní program
  • Pláštěnka
  • Svačina a pití
  • Šátek
  • Zápisník a penál (s tužkou, propiskou a pastelkami)
  • Stezka
  • Oblečení, které se může zničit

Praktické informace –

kolik, co stojí?

• Na jednodenní výlety stačí peníze na dopravu, případně vstupné na rozhlednu, zámek apod.
  • Víkendová akce, která se koná asi pětkrát za pololetí, stojí cca 300 Kč.
  • Tábor (10 dní) nás stojí 2 700 Kč.
  • Skautský kroj, který si však nemusíš kupovat hned, stojí 600–900 Kč (dle velikosti). Dá se sehnat i použitý od někoho, komu už je malý. Součástí kroje jsou i další doplňky, jako píšťalka, šňůrka, šátek a mnoho nášivek, které také něco stojí. Skautský či světluškovský šátek se dostává při slavnostním slibu na táboře, i přesto je však nutné jej zaplatit 🙂
  • Alespoň jednou do roka provádíme hromadnou objednávku ze skautské prodejny (www.junshop.cz, případně www.limansport.cz), kde lze koupit veškeré skautské vybavení. Výhodou hromadné objednávky je, že neplatíte poštovné.