Historie oddílu

Vznik oddílu

Ahoj, vítám tě na stránce s historií našeho oddílu. Úplný začátek nějakého skautského dění v Černovicích byl roku 2019, kdy jsme začali fungovat na skautské klubovně jako samostatná koedukovaná družina (holky a kluci dohromady) pod záštitou 94.bo. Po roce fungování se z nás slavnostně v jeskyni Pekárna stal skautský oddíl. Zakladateli 19. brněnského oddílu jsou Ester Úradníková a Tomáš Sládek. Samozřejmě to nebyla jen jejich zásluha, například na sehnání klubovny, zařízení tábora a hospodaření se podílel Vilém Řiháček, Simona Vyšatová, Lucie Riplová a spousta dalších.

Vedení je důležitou složkou, ale nejdůležitější jsou děti samotné. Bez nich by na naší klubovně nevisela už spousta diplomů a krásných fotek z akcí. Například z městské hry Brkolo, kde naše děti soutěžili proti oddílům z Klepačova a získali 1. a 3. místo.

Foto z jeskyně Pekárna, kde byl náš oddíl slavnostně založen.

Na začátku školního roku 2021/22 se náš oddíl přejmenoval na 19. BO Lišky Černovice. Důvodem bylo rozšíření oddílu, kdy vznikly další dvě družiny – Surikaty a Draciceti. Vůdci oddílu chtěli jméno Lišky (název první družiny) zanechat a proto jednotku přejmenovali.

Na začátku roku 2019 měl oddíl 18 členů. V roce 2021 jich měl 21 a v roce 2022 bylo registrováno 32 členů. V roce 2023 bylo registrováno celkem 35 členů. Tento počet si chce oddíl udržet.

V roce 2023 Tom (zakladatel oddílu) předal vedení Esterce (hlavní vedoucí) a Lu (zástupkyně vedoucí oddílu).

Věříme, že se tato stránka bude postupně prodlužovat s ubíhajícími léty.